Pomóż teraz

Teologia Polityczna

Fundacja Świętego Mikołaja jest wydawcą pisma filozoficznego "Teologia Polityczna", które skupia ogólnopolskie środowisko intelektualistów, publicystów, młodzież akademicką o poglądach konserwatywno-liberalnych.

 

 

Teologia Polityczna to: 
- Rocznik filozoficzny – dotychczas ukazało się sześć numerów   
- Strona internetowa - www.teologiapolityczna.pl   
- Kluby TP w Polsce: we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i w Katowicach.
- Debaty uniwersyteckie    
- Wydarzenia kulturalne (premiery teatralne, filmowe i książkowe oraz wystawy)    
- Seminarium na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone przez dr. Marka A. Cichockiego, dr. Dariusza Gawina i dr. Dariusza Karłowicza    
- 3 serie książek


Pragniemy przełamać dominację starej i nowej lewicy oraz płytkiego liberalizmu w naszym życiu umysłowym w sferze polityki i wartości.  Już sama nazwa pisma może wywołać niepokój i konsternację. Czy nie jest to niebezpieczna próba łączenia religii z polityką, spraw społecznych z ostatecznymi, Kościoła z życiem wspólnoty politycznej, władzy duchowej i świeckiej, różnych modeli legitymizacji, reprezentacji, hierarchii i autorytetu, różnych definicji wspólnoty i jej celów, odmiennych modeli racjonalności? Cóż na to odpowiemy? Otóż jak najbardziej! Właśnie taką niebezpieczną próbę podejmujemy. Patrzymy na rzeczy polityczne z perspektywy spraw ostatecznych. 


Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej strony, a także aktywnego wspierania naszego środowiska!

www.teologiapolityczna.pl

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja