Pomóż teraz

Święty Mikołaj pomaga dzieciom w Aleppo!

Środa, 14 Marzec 2018 10:55:11
Aktualności » Święty Mikołaj pomaga dzieciom w Aleppo!

Dzięki środkom finansowym z akcji „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły” mogliśmy rozpocząć pierwsze projekty na rzecz dzieci z Aleppo. Dziękujemy wszystkim osobom, które dołączyły do naszej akcji i przekazały darowizny na ten cel.

 

1 marca otworzyliśmy pierwszą mini-szkołę pod nazwą „Świetlica św. Mikołaja”. W Świetlicy św. Mikołaja dzieci uczą się, odrabiają lekcje, mają zajęcia taneczne i kółka zainteresowań, spotkania z psychologami. Każdego dnia do naszej mini-szkoły przychodzi 70 dzieci, ale potrzeby są dużo, dużo większe, więc robimy wszystko, by jak najszybciej otworzyć kolejne takie punkty. W najbliższym czasie dzieci otrzymają także stroje sportowe, żeby miały w czym ćwiczyć na zajęciach sportowych, a także wyprawki zawierające przybory szkolne i materiały plastyczne.

 

 

Rozpoczęliśmy także program Stypendia św. Mikołaja dla 200 studentek i studentów. Stypendia otrzymali od nas młodzi chłopcy i dziewczęta, którzy w wolnym od studiowania czasie działają jako wolontariusze na rzecz dzieci. Ta wspaniała dwusetka otrzyma od nas comiesięczne stypendia na cały rok akademicki. Nasi stypendyści z Aleppo to młodzi bohaterowie, którzy w czasie wojny pozostali w swoim mieście i każdego dnia pomagali dzieciom ucząc je, bawiąc się z nimi i pomagając im jak tylko mogli.

 

Równocześnie intensywnie pracujemy odbudową boiska i placu zabaw oraz kolejnymi kilkunastoma projektami skierowanymi do dzieci – wszystko to możemy robić jedynie dzięki wsparciu wszystkich naszych darczyńców.

Jeśli jeszcze nie rozliczyliście Państwo zeznania PIT za rok 2017, to polecamy nasz program do jego rozliczenia: https://pit2017.mikolaj.org.pl/. Bardzo prosimy o 1% na rzecz naszych działań – Fundacja Świętego Mikołaja KRS 00000126602. Dzięki tym środkom będziemy mogli zrobić jeszcze więcej i pomóc kolejnym dzieciom.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja