Pomóż teraz

Święta Bez Granic 2017 - Czas na drugą licytację w Trójce

Piątek, 8 Grudzień 2017 12:32:33
Aktualności » Święta Bez Granic 2017 - Czas na drugą licytację w Trójce

Koszulka z podpisami Marcina Gortata i jego kolegów z drużyny Washington Wizards, jazda z Kajetanem Kajetanowiczem oraz partytura i batuta z autografem od Jerzego Maksymiuka – to wszystko i jeszcze więcej będzie można wylicytować w piątek 8 grudnia w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16-19).

 

W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, odbywa się pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

 

Oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas drugiej licytacji – w piątek 8 grudnia 2017:

 


PARTYTURA I BATUTA Z AUTOGRAFEM OD JERZEGO MAKSYMIUKA

Światowej sławy dyrygent przeznaczył na licytację w Trójce bardzo osobisty, a jednocześnie niezwykle "zawodowy" zestaw. W jego skład wchodzą:

- batuta, z korkową rączką, na której Maestro złożył autograf;
- partytura "Wielkiej symfonii w g-moll" Mozarta (wersja druga z klarnetami), również z własnoręcznym podpisem i adnotacją Jerzego Maksymiuka na okładce, informującą, iż jest to "egzemplarz główny, z którego dyryguję na koncertach". Na kolejnych stronach partytury są odręczne notatki, a sam zapis nutowy ma niemal zabytkowy charakter, bo pochodzi z 1958 roku.
- płyta "The Best Of Paderewski" z autografem Jerzego Maksymiuka (to płyta, na której można usłyszeć Piotra Palecznego, grającego na fortepianie oraz Orkiestrę Sinfonia Varsovia pod batutą naszego bohatera).

 

JAZDA Z KAJETANEM KAJETANOWICZEM

Popularny "Kajto" trzy razy z rzędu zdobywał rajdowe Mistrzostwo Europy (2015, 2016, 2017). Dokonał tego jako pierwszy zawodnik w 65-letniej historii cyklu. Na liście sukcesów ma także dwa zwycięstwa w legendarnym Rajdzie Akropolu, 4 tytuły Rajdowego Mistrza Polski i tyle samo wygranych w Rajdzie Barbórka.

Na aukcji w Trójce do wygrania jazda z mistrzem na prawym fotelu w samochodzie rajdowym. Co czeka osobę, która zwycięży w licytacji? – Nie jestem w stanie opisać tego słowami – odpowiada z uśmiechem na twarzy Kajetan Kajetanowicz. I dodaje, że trasa będzie profesjonalnie zabezpieczona. Wszystko będzie na swoim miejscu – kombinezon, kask, klatka bezpieczeństwa w samochodzie i… ryk silnika.

 

KOSZULKA Z PODPISAMI MARCINA GORTATA I JEGO KOLEGÓW Z DRUŻYNY WASHINGTON WIZARDS

214 centymetrów wzrostu, numer 13 na koszulce. Marcin Gortat – nasz człowiek w NBA. Obecnie gra w drużynie Washington Wizards. Wcześniej występował w Phoenix Suns i Orlando Magic. Z tym ostatnim klubem zdobył wicemistrzostwo NBA. Jest trzecim Polakiem, który trafił do najlepszej koszykarskiej ligi świata i pierwszym, który zagrał w wielkim finale.

 

RZEŹBA RYSZARDA PIOTROWSKIEGO

Nieduża rzeźba w brązie, przedstawiająca leżącą kobietę, na postumencie mahoniowym. Będzie pasowała zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Autor – znany rzeźbiarz Ryszard Piotrowski – jest miłośnikiem klasycznie pojmowanego piękna i to w jego pracy widać. Ceni twórców francuskich  Auguste'a Rodina i Camille Claudel.

 

 ZESTAW OD DEEP PURPLE - PAŁECZKI PERKUSYJNE, KOSTKA DO GITARY ORAZ LISTA UTWORÓW Z KONCERTU W LONDYNIE PODPISANA PRZEZ CZŁONÓW ZESPOŁU DEEP PURPLE


Słuchaczom Trójki grupy Deep Purple przedstawiać nie trzeba. To jeden z najbardziej cenionych przez nich zespołów rockowych w historii. By się o tym przekonać, wystarczy posłuchać corocznego Topu Wszech Czasów – w 2017 roku ponadczasowy utwór Deep Purple "Child In Time" dotarł do 7. miejsca notowania. To kompozycja z albumu wydanego 47 lat temu, ale zespół jest w doskonałej formie do dziś. Nagrywa nowe płyty (ostatnia z tego roku zatytułowana "Infinite") i koncertuje. Specjalny zestaw właśnie "koncertowy" prezentujemy na licytacji w Trójce. W skład kompletu wchodzą: kostka do gitary z autografem basisty Rogera Glovera, oprawiona lista utworów, podpisana m.in. przez gitarzystę zespołu Steve'a Morse'a oraz pałeczki perkusyjne z autografem Iana Paice'a – a wszystko z koncertu w Londynie, który odbył się 16 listopada tego roku. Co istotne, tymi pałeczkami Ian Paice posługiwał się podczas nagrania płyty koncertowej, która swoją premierę będzie miała w 2018 roku!    

 

 

 

Pomagaj z nami:
- wyślij SMS o treści POMOC na numer 7545 (koszt 5 zł plus VAT), wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu
- przekaż darowiznę na numer konta: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „Aleppo”
- wpłać darowiznę on-line

 

Dziękujemy operatorom sieci: Orange, PLAY, T-mobile, Heyah i Plus GSM za charytatywne wsparcie i przekazanie całkowitego dochodu na rzecz tej akcji.

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja