Pomóż teraz

Ruszyła XIII kampania Dnia Papieskiego!

Wtorek, 24 Wrzesień 2013 14:49:46
Dla mediów » Informacje prasowe » Ruszyła XIII kampania Dnia Papieskiego!

 

Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Fundacją Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozpoczęła ogólnopolską kampanię społeczną promującą XIII Dzień Papieski. Wydarzenie odbędzie się 13 października – w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Głównym celem akcji jest rozpowszechnianie jego myśli w nawiązaniu do hasła tegorocznej kampanii: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka funduszy na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


Główne obchody zaplanowane są na 12 i 13 października w Warszawie. W ramach Dnia Papieskiego tradycyjnie odbędzie się wiele wydarzeń lokalnych: koncertów, happeningów, konkursów i paneli dyskusyjnych. Istotnym elementem jest także zbiórka funduszy na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, prowadzonego już od 13 lat.

 

Patronat medialny nad XIII Dniem Papieskim objęli: Gość Niedzielny, Polskie Radio i TVP. Kampanię wspierają także m. in. media Grupy Agora oraz tygodniki: Idziemy, Niedziela i Przewodnik Katolicki. Od 2005 roku w organizacji Dnia Papieskiego uczestniczy również Fundacja Świętego Mikołaja.

 

 „Główny cel kampanii stanowi krzewienie postaw i idei bliskich Janowi Pawłowi II, który – jak podkreślamy w tym roku – był Papieżem Dialogu. Równocześnie gromadzimy fundusze przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Liczymy na to, że przykład postawy Papieża-Polaka skłoni nas do niesienia pomocy tym osobom, których potrzeb możemy na co dzień nie dostrzegać– mówi Leszek Zaborowski, koordynator z Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Program stypendialny można wesprzeć wysyłając SMS pod numer 7250 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o nr. 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Szczegółowe informacje o programie można uzyskać na stronie www.dzielo.pl.


Pomocą w ramach programu stypendialnego objętych jest 2500 młodych osób z całej Polski. Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce – średnią ocen na poziomie minimum 4,8 – a przy tym pochodzą z miejscowości do 20 tys. mieszkańców i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Stypendium podzielono na dwa pakiety – socjalny i naukowy – odpowiadające codziennym wydatkom uczniów. Za pieniądze z pakietu socjalnego stypendyści mogą opłacić koszty dojazdu do szkoły, zakwaterowanie w bursie czy zakup odzieży. Z kolei pakiet naukowy może zostać przeznaczony na zakup książek, opłaty za Internet bądź dodatkowe lekcje.

 

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała w 2000 roku jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez szerzenie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundacja organizuje Dzień Papieski, przyznaje nagrody TOTUS, prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym, organizuje też Konkurs Akademicki w którym nagrodą jest indeks na studia dziennikarskie. Dzięki zbiórkom funduszy, stypendia otrzymuje w tej chwili 2500 osób.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja