Pomóż teraz

Rusza trzecia edycja konkursu „Solidarna Szkoła”!

Wtorek, 28 Styczeń 2014 12:09:29
Dla mediów » Informacje prasowe » Rusza trzecia edycja konkursu „Solidarna Szkoła”!

Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczyna trzecią edycję konkursu „Solidarna Szkoła”. Celem inicjatywy jest uhonorowanie szkół, które uczestniczą w programie Stypendia św. Mikołaja i zgromadzą najwięcej środków na rzecz stypendiów dla uczniów w swojej placówce. Najbardziej zaangażowanym szkołom Fundacja przyzna atrakcyjne nagrody oraz tytuł „Solidarna Szkoła 2014”.


W konkursie „Solidarna Szkoła” mogą uczestniczyć szkoły, które należą do programu Stypendia św. Mikołaja lub włączą się do niego do 30 kwietnia 2014 r. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszone są wszystkie rodzaje szkół – podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne – zarówno z małych, jak i dużych miejscowości. Podczas trwania konkursu – a więc od 30 stycznia do 20 października 2014 r. – placówki będą aktywnie pozyskiwać fundusze na stypendia dla swoich uczniów. Szkoły, które zbiorą w tym okresie najwięcej środków na swoim subkoncie, zostaną uhonorowane nagrodami materialnymi o wartości co najmniej 2 000 zł i tytułem „Solidarna Szkoła 2014”.

 

Aby przyłączyć się do programu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl w zakładce Dla szkół”, a wcześniej zapoznać się ze szczegółowym regulaminem dostępnym na tej samej witrynie. Każda szkoła, która zgłosi się do Fundacji Świętego Mikołaja, otrzyma puszki kwestarskie, identyfikatory dla wolontariuszy, banderolki do puszek, naklejki, ulotki, plakaty oraz formularz protokołu zbiórki. Puszki i plakaty mogą być też wykonane samodzielnie przez uczniów. Fundacja prowadzi także bezpłatne konsultacje na temat pozyskiwania środków w szkołach.

 

W ramach konkursu „Solidarna Szkoła” odbędzie się szereg akcji, polegających na przeprowadzeniu masowych zbiórek w postaci kwest, licytacji, sprzedaży cegiełek, loterii, kiermaszów, itp. Pierwszą z tych inicjatyw będzie znana z poprzednich lat akcja Wiosną stypendia rosną, organizowana od 15 do 31 marca 2014 r. Wyniki konkursu „Solidarna Szkoła” zostaną opublikowane do 15 listopada 2014 r.


„Konkurs ‘Solidarna Szkoła’ jest obecnie naszą priorytetową inicjatywą w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. Ubiegłoroczna edycja potwierdziła rosnącą aktywność szkół w pozyskiwaniu środków na rzecz stypendiów – placówkom udało się zebrać blisko 60 tys. zł, czyli ponad 50% więcej niż w rok wcześniej! Z dumą i radością przyznaliśmy nagrody tym szkołom, które najmocniej angażowały się w działalność zmierzającą do wsparcia utalentowanych uczniów z mniej zamożnych rodzin i umożliwienia im rozwoju zdolności oraz zainteresowań. Liczymy na to, że tegoroczna edycja konkursu będzie cieszyć się jeszcze większym powodzeniem wśród dyrektorów, nauczycieli, uczniów i absolwentów” – mówi Kinga Najkowska, koordynator w Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Uroczysta gala oraz wręczenie nagród w ramach drugiej edycji „Solidarnej Szkoły” odbyły się 6 grudnia 2013 roku w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Tytuł „Solidarnej Szkoły 2013” otrzymały: Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych, Liceum Ogólnokształcące w Lipnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie i II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli.

 

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca także szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl.

 

Fundacja Świętego Mikołaja zachęca również wszystkich do wspierania jej działań regularnymi darowiznami. Jak pomóc? To bardzo proste. Wystarczy złożyć w swoim banku stałe zlecenie przelewu określonej kwoty na rachunek Fundacji Świętego Mikołaja (Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001, ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno). Każdy może też jednorazowo wspomóc inicjatywy Fundacjilista numerów odpowiednich kont bankowych znajduje się na stronie http://www.mikolaj.org.pl/wplac-darowizne-2/.


Fundacji Świętego Mikołaja można także pomóc wpłacając pieniądze na jej konto:

Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001

Nr KRS 0000126602

 

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ W FORMACIE WORD

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ W FORMACIE PDF

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja