Pomóż teraz

Rusza druga edycja konkursu „Solidarna Szkoła”!

Wtorek, 5 Luty 2013 09:59:44
Dla mediów » Informacje prasowe » Rusza druga edycja konkursu „Solidarna Szkoła”!

Fundacja Świętego Mikołaja – organizator i koordynator ponad kilkudziesięciu ważnych, ogólnopolskich kampanii społecznych – rozpoczęła drugą edycję konkursu „Solidarna Szkoła”. Celem inicjatywy jest uhonorowanie szkół, które przystąpią do programu stypendialnego Stypendia św. Mikołaja i zgromadzą najwięcej środków na swoim subkoncie. Najbardziej zaangażowanym szkołom przyznane zostaną atrakcyjne nagrody oraz tytuł „Solidarna Szkoła 2013”.

 

W konkursie „Solidarna Szkoła” mogą wziąć udział nieodpłatnie wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne, które zgłoszą się do programu Stypendia św. Mikołaja do 30 kwietnia 2013 r., a następnie – do 30 czerwca 2013 roku – zgromadzą na swoim subkoncie największą ilość pieniędzy. Aby przyłączyć się do programu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl w zakładce Dla szkół. Z tej strony można również pobrać zasady konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 października podczas uroczystej gali.

 

Podczas trwania konkursu – pomiędzy 18 a 24 marca – zostanie także przeprowadzona akcja „Wiosną stypendia rosną”. Jej kulminacja nastąpi 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. W trakcie akcji w całej Polsce szkoły zorganizują kwesty, licytacje, sprzedaż cegiełek i loterie na rzecz programu stypendialnego. Każda szkoła, która zgłosi się do Fundacji, może otrzymać puszki kwestarskie, ulotki, plakaty oraz inne materiały niezbędne do zorganizowania zbiórki pieniędzy. Zasady konkursu są dostępne na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl.

 

„Konkurs Solidarna Szkoła jest już znany zarówno wśród uczniów i ich rodziców, jak również absolwentów szkół w całej Polsce. Laureaci pierwszej edycji otrzymali dyplomy, tablice interaktywne WIT oraz roczny dostęp do Wirtualnych Lekcji, dzięki którym ich uczniowie mogą spojrzeć na naukę z zupełnie innej, nowej perspektywy. Mamy nadzieję, że w tym roku do konkursu przystąpi równie duża liczba szkół. Serdecznie zapraszamy!” – mówi Monika Madej-Wójcik, koordynator programu Stypendia św. Mikołaja.

 

Uroczysta gala oraz wręczenie nagród pierwszej edycji „Solidarnej Szkoły” odbyło się 27 listopada 2012 roku w Muzeum PRL w Krakowie. Tytuł „Solidarnej Szkoły 2012” otrzymały: Liceum Ogólnokształcące w Krościenku n. Dunajcem, II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, Szkoła Podstawowa nr 68 w Krakowie oraz Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

 

W ramach konkursu „Solidarna Szkoła”, Fundacja prowadzi również bezpłatne konsultacje na temat pozyskiwania środków w szkołach pod numerem (22) 825 03 90 w godz. 900-1100.

 

Program Stypendia św. Mikołaja został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja by budować więź między uczniami i absolwentami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz uczelni. Nawiązuje do idei solidarności, jaka przyświecała podpisaniu 30 lat temu tzw. „Porozumień Sierpniowych”. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia dalszą edukację, rozwijanie talentów i umiejętności.

 

Partnerami programu są firmy Fortum oraz PAT&RUB.


Fundacja Świętego Mikołaja zachęca również wszystkich do przekazania 1% podatku dochodowego za 2012 rok na działalność statutową. Jak pomóc? To bardzo proste. W deklaracji podatkowej należy podać: numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS 0000126602) oraz kwotę, na którą Urząd Skarbowy ma dokonać wpłaty (nie więcej niż 1% podatku). Można również skorzystać z darmowego, profesjonalnego programu do wypełniania deklaracji podatkowych. Już w marcu płyta z programem ukaże się jako dodatek do „Gościa Niedzielnego”. Aplikację można też pobrać ze strony www.pit2012.mikolaj.org.pl Termin składania formularzy PIT upływa 30 kwietnia 2013 roku.

Fundacji Świętego Mikołaja można także pomóc wpłacając pieniądze na jej konto:

Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001

Nr KRS 0000126602


POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ W FORMACIE WORD

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ W FORMACIE PDF

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja