Pomóż teraz

Przybywa utalentowanych stypendystów Fundacji Świętego Mikołaja

Środa, 9 Listopad 2016 22:36:15
Dla mediów » Informacje prasowe » Przybywa utalentowanych stypendystów Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja po raz kolejny przyznała stypendia zdolnej młodzieży, która chce rozwijać swoje talenty. W ramach programów „Stypendia Św. Mikołaja” oraz „Na Rodzinę Można Liczyć” – organizowanego wspólnie z IKEA – w tym roku szkolnym z pomocy skorzysta 332 uczniów z 122 szkół w całej Polsce.


 W ramach realizowanych programów stypendialnych, Fundacja Świętego Mikołaja pomaga najzdolniejszym dzieciom z niezamożnych rodzin realizować ich pasje i rozwijać zainteresowania. Pomoc otrzymują uczniowie, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, a przy tym angażują się społecznie w lokalne sprawy swoich społeczności. W roku szkolnym 2016/2017 ze „Stypendiów Św. Mikołaja” skorzysta 152 uczniów, natomiast z programu „Na Rodzinę Można Liczyć” kolejnych 180 osób. Łącznie to aż 332 stypendystów, o 73 więcej niż z roku ubiegłym.
„Rośnie liczba stypendystów, a to oznacza, że czujemy coraz większą odpowiedzialność za przyszłość zdolnych i aktywnych społecznie uczniów. Program stypendialny stał się iskrą do działania. Wywołuje reakcję łańcuchową, w której nauczyciele i pedagodzy szkolni, wykazując się aktywną postawą, dają przykład swoim uczniom, że warto robić coś dla innych, że razem można osiągnąć więcej. Zyskują przede wszystkim uczniowie, którzy dostają szansę, aby móc się rozwijać, ale i całe społeczności, które kształtują swoich przyszłych liderów.” – mówi Joanna Miszkiel, koordynator programów stypendialnych Fundacji Świętego Mikołaja.

 

W ramach programu „Na Rodzinę Można Liczyć” organizowanego wspólnie z IKEA od 2012 roku, stypendia trafiają do młodych liderów społecznych, którzy chcą zrealizować własne projekty niosące zmiany w lokalnej społeczności. Celem programu „Stypendia Św. Mikołaja” – oprócz wspierania młodych talentów jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw.

 

Dzięki comiesięcznym stypendiom, wypłacanym przez cały rok szkolny, wybrani uczniowie mogą opłacić zajęcia dodatkowe, naukę języka, zakup instrumentu muzycznego albo sprzętu sportowego. Według Fundacji Świętego Mikołaja, 200 zł miesięcznie wystarczy, aby zapewnić zdolnym, ale niezamożnym uczniom dostęp do zajęć pozaszkolnych. Tyle właśnie wynosi średnia kwota Stypendium Świętego Mikołaja dla jednego dziecka. Od 2010 roku fundacja przyznała 1707 stypendiów na łączną kwotę ponad 2,7 mln zł.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja