Pomóż teraz

Przejdź do historii!

Wtorek, 25 Kwiecień 2017 15:56:24
Dla mediów » Informacje prasowe » Przejdź do historii!

Trwa rekrutacja do 3. edycji Akademii Liderów. Licealiści, którzy interesują się historią i chcieliby zarazić swoją pasją innych, mają niepowtarzalną okazję, aby zrealizować własny projekt lokalny. Uczestnicy Akademii wezmą udział w bezpłatnym wakacyjnym wyjeździe, gdzie wspólnie z tutorami i wybitnymi gośćmi będą przygotowywać się do przeprowadzenia swojej inicjatywy. Otrzymają również stypendium na kolejny rok szkolny.


W ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, zachęcamy młodzież do głębszego poznania historii swoich małych ojczyzn. Projekty można zgłaszać do 15 maja przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

 

Projekty historyczne Akademii Liderów przeznaczone są dla młodzieży, która wykorzystując swoją wiedzę i kompetencje, chce inspirować innych do udziału w inicjatywach lokalnych. Do Akademii Liderów, poprzez formularz dostępny na stronie, zgłosić się mogą osoby w wieku 16-20 lat, które mają wiele pomysłów na to, jak pokazać historię Polski w swoich małych ojczyznach, ale potrzebują wskazówek i wsparcia, by wdrożyć je w życie.

 

Uczniowie w ramach Akademii mogą zrealizować własny projekt historyczny, który przybliży mieszkańcom dzieje swojego narodu. Celem projektu jest pokazanie społecznościom lokalnym historii Polski (historii politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej i życia codziennego), w tym przypomnienie ważnych wydarzeń, których rocznice są obchodzone w 2017 roku, poprzez autorskie projekty realizowane przez młodych liderów wywodzących się z tych społeczności i interesujących się historią.

 

Fundacja Świętego Mikołaja zapewnia letni wyjazd szkoleniowy, wsparcie tutorów i stypendia na rok szkolny 2017/18 dla wszystkich uczestników projektu. Podczas Szkoły Letniej, która odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia, uczestnicy nauczą się koordynowania grupą wolontariuszy oraz zarządzania własnym projektem historycznym. Poznają ludzi sukcesu, którzy od wielu lat tworzą życie publiczne Polski.

 

Dotychczas w Akademii Liderów udział wzięło blisko 100 uczniów, którzy zorganizowali kilkadziesiąt lokalnych wydarzeń, angażując w udział całe społeczności. Tylko w zeszłym roku powstały takie inicjatywy jak ,,Panie, Panowie! Do Mazura…!’’, gdzie uczniowie z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach wzmacniali poczucie tożsamości historycznej i promowali kulturę poprzez taniec narodowy. We Wrześni odbył się uroczysty koncert z okazji 11 listopada zorganizowany w ramach projektu „Skazani na (nie)pamięć”, a w Brodnicy gra miejska pt. Kryptonim Pamięć, w której udział wzięło aż 17 zespołów.

 

Ważne linki:

  1. Formularz zgłoszeniowy: https://mikolaj.org.pl/Akademia/MainForm
  2. Strona projektu: https://mikolaj.org.pl/Akademia
  3. Filmy z poprzednich edycji projektu: https://www.youtube.com/user/FundacjaSwMikolaja/videos

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja