Pomóż teraz

Ponad 1,2 miliona złotych na pomoc dzieciom – podsumowanie akcji „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły”

Poniedziałek, 12 Luty 2018 21:48:48
Aktualności » Ponad 1,2 miliona złotych na pomoc dzieciom – podsumowanie akcji „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły”

W miniony piątek na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia poinformowaliśmy słuchaczy Trójki o wynikach akcji „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły”.  Dzięki hojności darczyńców w tym roku zebraliśmy rekordową sumę – dokładnie 1 229 188,20 złotych na rzecz zapewnienia dostępu do edukacji dzieciom z Aleppo.


Środki te udało się zgromadzić dzięki licytacjom na antenie Trójki, wpłatom darowizn, SMS-om charytatywnym wysyłanym przez osoby z całej Polski oraz sprzedaży świątecznej płyty "Święta bez Granic 2017". Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim osobom, które przyłączyły się do naszej zbiórki, by pomóc dzieciom z ogarniętej wojną Syrii. Z całego serca dziękujemy za Państwa hojność!

 

 

Przez ostatnie 6 lat dzieci w Aleppo znosiły niewyobrażalne cierpienia – straciły rodziny, domy, całe dotychczasowe życie. Ponadto przesiedlenia, oblężenia, podziały miasta i brak dostępu do usług również znacząco ograniczyły dostęp do edukacji. Połowa z 22 tys. dzieci w wieku 5-18 lat z powodu wojny musiała przerwać edukację. Wiele dzieci porzuciło szkołę, by pójść do pracy i wesprzeć żyjące w ubóstwie rodziny.

 

Chcemy zacząć działania jak najszybciej, by dzieci nie musiały już dłużej czekać na pomoc. Obecnie, we współpracy z partnerami lokalnymi w Aleppo, przygotowujemy przyznanie pierwszych stypendiów oraz otwarcie mini-szkoły, czyli świetlicy edukacyjnej św. Mikołaja, w której dzieci będą miały zajęcia lekcyjne, kółka zainteresowań i spotkania z psychologami, będą mogły zjeść ciepły posiłek, ogrzać się, odrobić lekcje i pobawić w bezpiecznym oświetlonym i ciepłym miejscu.

 

O wszystkich naszych działaniach w Aleppo będziemy informować na bieżąco.

 

Dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszych działań. Nasz numer KRS 0000126602

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja