Pomóż teraz

Podwójna szansa na Stypendium św. Mikołaja jeszcze do 25 czerwca!

Środa, 6 Czerwiec 2018 08:45:40
Aktualności » Podwójna szansa na Stypendium św. Mikołaja jeszcze do 25 czerwca!

Wiosną Stypendia Rosną -  trwa kolejna edycja akcji Fundacji Świętego Mikołaja. Każda szkoła, która włączy się w akcję może pomóc swoim zdolnym uczniom w zdobyciu rocznego stypendium. Akcja Wiosną Stypendia Rosną potrwa od 21 marca do 25 czerwca 2018.


W ramach akcji Fundacja Świętego Mikołaja zachęca szkoły do organizowania zbiórek i kiermaszy na cele stypendialne oferując w zamian dodatkowe wsparcie dla uczniów. Fundacja podwaja wszystkie zebrane przez szkołę środki (min. 500 zł) w okresie od 21 marca do 25 czerwca 2018 r. Dodatkowo każda nowa szkoła, która zgłosi się do programu stypendialnego fundacji w tym okresie i zbierze min. 500 zł w czasie akcji Wiosną Stypendia Rosną, otrzyma premię w wysokości 500 zł na stypendia dla uczniów.

 

 

„Wierzymy, że jedynym trwałym modelem programu stypendialnego jest taki, w którym szkoła i lokalna społeczność bierze odpowiedzialność za swoich uczniów i buduje mechanizmy solidarności ze zdolnymi, ambitnymi i zaangażowanymi uczniami potrzebującymi wsparcia. Taki właśnie model programu stypendialnego prowadzi nasza Fundacja.” – mówi Joanna Wojdowska, koordynatorka programu Stypendia św. Mikołaja.

 

Stypendia św. Mikołaja działają już od ośmiu lat. Z programu skorzystało dotychczas prawie 2 300 dzieci z całej Polski. Tylko w zeszłym roku fundacja ufundowała 198 rocznych stypendiów.

 

„Wierzę, że pomoc finansowa zdolnym uczniom zawsze się opłaci i przyniesie korzyści w przyszłości. Jeśli chcemy na starość żyć w kraju rządzonym przez światłych ludzi i takich samych spotykać na ulicach zainwestujmy w nich już dziś.” – mówi aktor Cezary Żak, który wspiera ideę programu Stypendia św. Mikołaja.

 

Szkoły zainteresowane przystąpieniem do programu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.stypendia.mikolaj.org.pl i zachęcamy do kontaktu z koordynatorem programu:

Joanna Wojdowska, joanna.wojdowska@mikolaj.org.pl, tel. 791 793 021.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja