Pomóż teraz

Odbudowa boiska i placu zabaw przy szkole Al-Kalima w Aleppo

Czwartek, 14 Czerwiec 2018 16:39:42
Aktualności » Odbudowa boiska i placu zabaw przy szkole Al-Kalima w Aleppo
Na początek niewyobrażalne statystyki. Według najnowszego raportu UNICEF w 2018 roku, 2,1 mln dzieci w Syrii – a więc 36% dzieci w wieku szkolnym – nie chodzi do szkoły.

1 na 3 szkoły w Syrii jest częściowo lub całkowicie zniszczona, inne nierzadko zostały przekształcone w ośrodki dla uchodźców wewnętrznych. W Syrii mówi się obecnie o „straconym pokoleniu” dzieci, które spędziły dzieciństwo w wojennym zamieszaniu. Te poniżej 8 roku życia nawet nie wiedzą, co to znaczy pokój, gdyż wojna rozpoczęła się zanim przyszły na świat.


Odbudowa boiska w szkole al-Kalima w Aleppo
Odpowiadając na palące potrzeby edukacyjne w Syrii, Caritas Polska wespół z Fundacją Św. Mikołaja wspiera projekty skierowane do dzieci i młodzieży. Jednym z nich jest odbudowa boiska i placu zabaw przy szkole al-Kalima w Aleppo.W 2012 roku, a więc rok po wybuchu wojny, obiekt szkoły oraz stojącego obok niej szpitala zostały zniszczone przez wybuch dwóch samochodów-pułapek. Szkoła, a później jej gruzy, są usytuowane w strefie miasta, którą dotknęły najcięższe walki pomiędzy 2012-2016 rokiem.
Wraz z przesunięciem się linii frontu, sytuacja w dzielnicy stała się bezpieczna – obiekt jednak należało najpierw oczyścić z niewypałów i innych materiałów, które mogły zagrażać najpierw robotnikom, a potem dzieciom.


Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja