Pomóż teraz

Wyśpiewaj życzenia świąteczne i funduj stypendia

Poniedziałek, 14 Grudzień 2015 13:19:49
Dla mediów » Informacje prasowe » Wyśpiewaj życzenia świąteczne i funduj stypendia

Wyśpiewaj życzenia świąteczne i funduj stypendiaStartuje wspólny projekt Fundacji Świętego Mikołaja i zespołu PECTUS

  

Od 1 do 26 grudnia za pomocą strony www.mikolaj.org.pl każdy może wysłać wyjątkową, spersonalizowaną kartkę elektroniczną. Interaktywnym życzeniom świątecznym towarzyszy kolęda w wykonaniu znanych muzyków. Dochód z projektu zostanie przekazany na program Stypendia św. Mikołaja.

 

Pierwszym odbiorcą oryginalnej elektronicznej kartki, była Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Podczas uroczystej gali w Pałacu w Wilanowie Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja wysłał życzenia do Pierwszej Damy, tym samym rozpoczynając akcję „Wyśpiewaj życzenia ze Świętym Mikołajem!”.

 

 

To fajna inicjatywa, w którą włączyliśmy się z wielką radością. Mamy nadzieję, że cała Polska zaśpiewa z nami kolędowe życzenia i będzie je sobie wysyłać. Cel jest szlachetny zatem: do dzieła! – mówi Tomasz Szczepaniak, lider zespołu PECTUS.

Odbiorca, oprócz życzeń będzie mógł posłuchać i obejrzeć klip z kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, zaśpiewaną przez zespół PECTUS (który wydał właśnie płytę „Kobiety”). Popularnemu zespołowi pop-rockowemu towarzyszy grono stypendystów Fundacji, od lat wspierającej utalentowaną młodzież. Całość uzupełniają muzycy pod kierownictwem Andrzeja Borzyma, dyrygenta i producenta. Wyjątkowym elementem kartki jest aplikacja, umożliwiająca załączenie zdjęcia odbiorcy/nadawcy dzięki czemu, będzie on „występował” w filmie z kolędą.


Projekt e-kartki narodził się w naszych głowach wiosną, kiedy spotykaliśmy się ze stypendystami Fundacji w całej Polsce. Są potwornie zdolni, wspaniale działają na rzecz lokalnych społeczności i przede wszystkim inspirują. To dla nich, wymyśliliśmy tę wyjątkową akcję i to niektórzy z nich, są jej gwiazdami. Teraz zachęcamy całą Polskę, żeby zaśpiewała z nami „Przybieżeli do Betlejem” i włączyła się w wielkie dzieło wsparcia łebskiej młodzieży. Razem możemy pobić rekord! Ufundować dzięki akcji kolejne kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset stypendiów! – zachęca Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Warto dodać, że do zaśpiewania kolędy zaproszono stypendystów wyłonionych w castingu. Z profesjonalnymi muzykami występują Gabriela Golec z Jonin, Alicja Woźniak z Końskich, Kuba Gagatek i Karolina Bodek – oboje z Czchowa. Do nich dołączyły koordynatorki programu Stypendia Św. Mikołaja – Kinga Najkowska i Ula Sadowska.

Darowizny przekazane przy okazji wysyłania kartki trafią na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.

 

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl.

 

Przez ostatnie 17 lat Fundacja przekazała na cele społeczne i charytatywne 40 mln zł, m.in. pod postacią wsparcia edukacyjnego dla niemal 8 tys. dzieci.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja