Pomóż teraz

Nowy rekord i nowe szkoły – wyniki akcji Wiosną Stypendia Rosną

Poniedziałek, 2 Lipiec 2018 15:41:35
Aktualności » Nowy rekord i nowe szkoły – wyniki akcji Wiosną Stypendia Rosną

Nowy rekord i nowe szkoły – wyniki akcji Wiosną Stypendia Rosną.

 

To początek wakacji, a my już spieszymy z dobrymi wiadomościami dla stypendystów na nowy rok szkolny. Akcja Wiosną Stypendia Rosną, która zakończyła się wraz z nadejściem wakacji, okazała się wyjątkowo owocna. Udało się pobić kolejny rekord zbiórek i przybyło też nowych szkół.

 

Akcja Wiosną Stypendia trwała od 21 marca do 25 czerwca. Udział w niej wzięło 58 szkół, które łącznie zebrały 117 740,12 zł, to ponad 40 tysięcy więcej niż rok temu i aż 4 razy więcej niż dwa lata temu. Wyższe kwoty zbiórek to wyższe dopłaty. W tym roku w ramach akcji Fundacja podwoiła każde zebrane przez szkołę środki (min. 500 zł). Dodatkowo, każdej nowej szkole, która włączyła się do programu Stypendia Św. Mikołaja i pozyskała jakiekolwiek środki oraz każdej szkole, która pozyskała więcej niż podczas akcji z 2017 r, przekazała 500 zł na start. Nasza fundacja dzięki środkom od darczyńców indywidualnych i słuchaczy biorących udział w świątecznej akcji Święta Bez Granic 2016 Trójka - Program 3 Polskiego Radia dołoży do zebranych środków ponad 130 tys. złotych na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.

 


 

Na podium najbardziej zaangażowanych szkół, które zgromadziły najwięcej środków na stypendia dla swoich uczniów są:

  1. Zespół Szkół im. gen.J.Kustronia w Lubaczowie – 13 383,06 zł
  2. II Liceum Ogólnokształcące w Końskich – 11 056,48 zł
  3. Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku – 10 000 zł

 

W ramach akcji - oprócz dopłat, Fundacja przeprowadziła dla obecnych i przyszłych koordynatorów szkolenie z zarządzania programem stypendialnym.

 

„To kolejny rok, kiedy organizujemy szkolenia. Widać, że wiedza przydaje się koordynatorom, bo z roku na rok szkoły uzyskują coraz lepsze wyniki, a kwoty pozyskane na stypendia są coraz wyższe” – mówi Joanna Wojdowska, koordynatorka programu Stypendia Świętego Mikołaja.

 

Wiosną urosła nie tylko kwota środków na stypendia, ale również liczba szkół, które zaangażowały się w program. Tylko podczas wiosennej akcji do programu stypendialnego Fundacji dołączyło 6 nowych szkół.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja