Pomóż teraz

Misja

Co robimy? » Misja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza misja to rozumieć i pomagać. Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową.

 

Fundacja Świętego Mikołaja istnieje od 20 lat. Od kilku lat nasza działalność społeczna koncentruje się na pomocy zdolnej młodzieży. Prowadzimy program Stypendia Świętego Mikołaja (mikolaj.org.pl/stypendia-sw-mikolaja). Wspieramy uzdolnione dzieci i młodzież z całej Polski. Chcemy budować solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest nie tylko zbiórka pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, ale również aktywizacja społeczności lokalnych, które zachęcamy do wspierania uczniów i dawania im tym samym szansy na lepszą przyszłość.

 

W 2018 roku uruchomiliśmy program pomocy dla dzieci i młodzieży z syryjskiego Aleppo. (mikolaj.org.pl/aleppo) Dzięki środkom zebranym podczas akcji "Święta bez granic" w radiowej Trójce ufundowaliśmy m.in. stypendia dla 200 studentów z Aleppo, otworzyliśmy świetlicę edukacyjną dla dzieci, dobudowujemy boisko, plac zabaw. Więcej informacji o prowadzonych działania w Aleppo w sekcji Aktualności.

 

Od 2015 roku działa również nasz program Akademia Liderów (www.mikolaj.org.pl/akademia), który ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych i aktywnych w działania społeczne i sprawy publiczne. Projekt realizujemy wzmacniając postawy liderskie wśród zaangażowanej społecznie młodzieży pochodzącej z całej Polski. Dokonujemy tego poprzez szkolenia i warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi i wyjazdy, poprzez wymianę doświadczeń i pomoc w realizacji autorskich projektów. Celem programu jest pomoc młodzieży, która chce być aktywna społecznie, chce wpływać na losy naszego kraju, chce zmieniać swoje małe Ojczyzny - środowiska lokalne. 

 

Zobacz jak szkolimy młodych liderów:

 

 

Prowadzimy działalność naukowo-kulturalną i wydawniczą w ramach środowiska Teologii Politycznej: wydajemy tygodnik, rocznik i książki filozoficzne, organizujemy debaty, konferencje i spotkania autorskie (www.teologiapolityczna.pl)

 


 

Przez wiele lat Fundacja zajmowała się organizacją kampanii społecznych. Do dziś zrealizowaliśmy ich kilkadziesiąt m. in. „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” na rzecz hospicjum dla dzieci, „Grunt to rodzina!” na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, „Mama w pracy”, „Bóg się rodzi!”, „Pomóż samotnym matkom" dla Caritas Polska, i przekazaliśmy miliony złotych potrzebującym. Obejmowaliśmy naszym wsparciem domy samotnej matki, hospicja dla dzieci i rodzinne domy dziecka, dzieci z syryjskiego Aleppo. Przy współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia  organizowaliśmy kampanie Dnia Papieskiego. Przez 5 lat wspólnie z firmą IKEA prowadziliśmy ogólnopolski program stypendialny Na Rodzinę Można Liczyć

Więcej o naszych dawnych projetach, programach, akcjach i kampaniach w Archiwum św. Mikołaja 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja