Pomóż teraz

Misja

Co robimy? » Misja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza misja to rozumieć i pomagać. Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Wiemy, że wspólnie doświadczana ludzka bieda otwiera serca, buduje więzi, prowadzi do prawdziwego spotkania drugiego człowieka. Swoje miejsce widzimy w dotarciu do ludzi w potrzebie. Dlatego nie bez przyczyny łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową.

 

Fundacja Świętego Mikołaja istnieje od 18 lat. Od kilku lat nasza działalność koncentruje się na pomocy zdolnej młodzieży. Od 2010 roku prowadzimy fundusz stypendialny "Stypendia Świętego Mikołaja". Aktualnie są to dwa programy stypendialne: Stypendia św. Mikołaja" (www.stypendia.mikolaj.org.pl) oraz Na rodzinę można liczyć" (www.ikea.pl/stypendia - we współpracy i dzięki wsparciu firmy IKEA). W ich ramach wspieramy uzdolnione dzieci i młodzież z całej Polski. Programy stworzyliśmy, by budować solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest nie tylko zbiórka pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, ale również aktywizacja społeczności lokalnych, które zachęcamy do wspierania uczniów i dawania im tym samym szansy na lepszą przyszłość.

 

Relacja z projektu grantowego "Młodzi dla seniorów, seniorzy dla młodych" zrealizowanego przez stypendystów IKEA (zakliczyn, 2016):

 

 

Od 2015 roku działa również nasz program "Akademia Liderów" (www.mikolaj.org.pl/akademia), który ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych i aktywnych w działania społeczne i sprawy publiczne. Projekt realizujemy wzmacniając postawy liderskie wśród zaangażowanej społecznie młodzieży pochodzącej z całej Polski. Dokonujemy tego poprzez szkolenia i warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi i wyjazdy, poprzez wymianę doświadczeń i pomoc w realizacji autorskich projektów. Celem programu jest pomoc młodzieży, która chce być aktywna społecznie, chce wpływać na losy naszego kraju, chce zmieniać swoje małe Ojczyzny - środowiska lokalne. 

 

Relacja z ostatniej edycji Akademii Liderów:

 

 

Wydajemy także książki oraz rocznik filozoficzny "Teologia Polityczna". Skupione wokół niego środowisko prowadzi także portal, organizuje debaty, wykłady, hapenningi i pokazy filmowe.(www.teologiapolityczna.pl)

 

Przez wiele lat Fundacja zajmowała się organizacją kampanii społecznych. W sumie przeprowadziła ich kilkadziesiąt. W ramach swojej działaności prowadziliśmy takie akcje jak „Grunt to rodzina!” na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, „Mama w pracy”, „Bóg się rodzi! Pomóż samotnym matkom" dla Caritas Polska. Przez ponad 10 lat przy współpracy z Dziełem Nowego Tysiąclecia przygotowaliśmy kampanie Dnia Papieskiego. Ostatnia kampania Dnia Papieskiego przy, której współdziałaliśmy to kampania „Świętymi bądźcie !” zrealizowana w 2014 roku.

 

Więcej o naszych projetach, programach, akcjach i kampaniach (www.akcjearchiwalne)

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja