Pomóż teraz

Kwesty ślubne

Strona startowa » Jak możesz pomóc? » Kwesty ślubne

Ślub to wyjątkowy dzień, w czasie którego nowożeńcy mogą podzielić się swoim szczęściem z potrzebującymi. Coraz więcej par rezygnuje z kwiatów od gości na rzecz kwesty na cel charytatywny.


 

Zachęcamy do kwestowania na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja - w ten prosty sposób pomożecie nam skuteczniej działać!


Pieniądze zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczane są na działalność statutową naszej organizacji. Fundacja Świętego Mikołaja łączy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową. Programy aktualnie realizowane, na których wsparciu nam najbardziej zależy to program „Stypendia św. Mikołaja” oraz „Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja ”. Chcemy promować zdolną, niezamożną i zaangażowaną społecznie młodzież oraz wspierać ją. Chcemy kształcić poprzez nasze projekty przyszłych liderów, którzy będą brać udział w organizacji życia publicznego w Polsce. Możemy to zrobić razem z Wami !

 

Jak możesz nam pomóc? Znasz kogoś kto planuje ślub? Namów go do przeprowadzenia kwesty na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja.


Sama lub sam planujesz ślub? Przyłącz się do nas w ten wyjatkowy dzień i pomóż nam pomagać!
 
Najczęściej zadawane pytania:
- Kiedy powiedzieć gościom o zbiórce?
Jeżeli chcesz, żeby kwesta przyniosła jak najwięcej dobrego, poinformuj o niej swoich gości
w zaproszeniu ślubnym. Twoja rodzina i przyjaciele nie będą wtedy zaskoczeni widokiem wolontariuszy z puszką.

- Czy zamiast wolontariuszy może kwestować ktoś z rodziny lub przyjaciół?
Istnieje taka możliwość. Wtedy najlepiej poprosić dwie osoby, które staną za młodą parą - po stronie panny i pana młodego.

- Czy goście dostaną jakiś prezent od fundacji?
Dla chętnych mamy przygotowane fundacyjne naklejki.

- Gdzie i kiedy najczęściej stoją kwestujący wolontariusze?
Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym miejscem dla kwestujących jest miejsce za parą młodą w czasie składania życzeń. Tak zaplanowana kwesta jest dyskretna, taktowana i widoczna - goście nie muszą szukać kwestujących wolontariuszy.

 

 

Ostatnio kwestę na rzecz Fundacji przeprowadzili na swoim ślubie Marianna i Giudo.

 

Pieniądze, które zebrali postanowili przekazać jednej ze szkół na stypendia dla zdolnej młodzieży. Poniżej prezentujemy ich pomysły i podpowiedzi...

Do zaproszeń Państwo Młodzi włożyli atrakcyjne kotyliony w kształcie kółek informujące o tym, że przeprowadzą zbiórkę w różnych kolorach. Na kotylionie znalazła się infromacja na jaki cel zbierają środki oraz adres mailowy Fundacji.

Tymi samymi kółkami oznaczyli karton, do którego goście wrzucali datki.

 

Kwestę przeprowadzał chrześniak Panny Młodej - na głowie miał czapkę Świętego Mikołaja, która podpowiadała o jaką fundację chodzi.

Marianna i Guido wspominają, że był to dla nich bardzo szczególny dzień, bardzo ważny dzień w ich życiu - dzień, w którym chcieli dać coś szczególnego innym ludziom i dzięki pomocy ich i ich gości udząło się to w 100%.

 

Gratulujemy i dziękujemy Wam serdecznie !

 Osoby zainteresowane przeprowadzeniem kwesty ślubnej prosimy o kontakt:
izabela.stawicka@mikolaj.org.pl

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja