Pomóż teraz

Konkurs „Solidarna szkoła” rozstrzygnięty!

Wtorek, 27 Listopad 2012 11:19:52
Dla mediów » Informacje prasowe » Konkurs „Solidarna szkoła” rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów konkursu „Solidarna Szkoła”, organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja”. Przez przeszło pół roku uczniowie i nauczyciele z  ponad 200 szkół z całej Polski walczyło o zwycięstwo organizując liczne kwesty, loterie i inne formy zbiórki pieniędzy. W sumie w czasie trwania konkursu zgromadzono 38,5 tys. złotych, które przekazane zostały na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Laureatami konkursu „Solidarna Szkoła 2012” zostały cztery placówki edukacyjne, którym udało się pozyskać najwięcej funduszy. Ponadto, przyznano również 4 wyróżnienia.

Uroczysta gala oraz wręczenie nagród odbyło się 27 listopada w Muzeum PRL w Krakowie. Tytuł „Solidarnej Szkoły 2012” otrzymały:

  • Szkoła Podstawowa nr 68 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Krakowie – w kategorii „Szkoły podstawowe w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców".  Szkole udało się zgromadzić 2 229,21 zł.
  • II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku – w kategorii „Szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców". Szkole udało się zgromadzić 3 000 zł.
  • Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych – w kategorii „Gimnazja w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców". Szkole udało się zgromadzić 2 144 zł.
  • Liceum Ogólnokształcące w Krościenku n. Dunajcem – w kategorii „Szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców". Szkole udało się zgromadzić 2 341,6 zł.

Oprócz czterech nagród głównych przyznano trzy wyróżnienia, które otrzymały: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Biłgoraju, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki we Włodawie oraz Gimnazjum nr 1 w Przeworsku. Natomiast specjalnym wyróżnieniem za zebranie największej kwoty poprzez pozyskiwanie 1% podatku od darczyńców nagrodzono Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce.

Zwycięzcy konkursu prócz wyjątkowego tytułu „Solidarnej Szkoły 2012” otrzymali tablice interaktywne WIT oraz roczny bezpłatny dostęp do Wirtualnych Lekcji, a koordynatorzy szkolni zaangażowani m.in. w pozyskiwanie funduszy na stypendia - upominki w postaci kosmetyków naturalnych firmy PAT&RUB. Wszyscy uczestnicy gali mogli skorzystać z bezpłatnego zwiedzania Muzeum PRL. Patronem medialnym konkursu jest TVP INFO i Tygodnik Katolicki „Niedziela”.  

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

„Niezmiernie cieszymy się, że coraz więcej placówek, nauczycieli, a przede wszystkim absolwentów oraz przyjaciół poszczególnych szkół bierze udział w programie „Stypendia św. Mikołaja”. Zaangażowanie w pomoc zdolnym uczniom to dowód, że ich los i przyszłość nie jest im obojętny. W uczniach często drzemią ukryte talenty i zdolności, których rozwój hamuje trudna sytuacja materialna rodziców. Dzięki zgromadzonym środkom uczniowie będą mieli szanse rozwinąć skrzydła i spełnić swoje niejedno marzenie. Ponadto, otrzymanie stypendium to dla wielu z nich pierwszy krok w dorosłe życie, cenna lekcja odpowiedzialności i samodzielności oraz motywacja do osiągania jeszcze lepszych wyników w nauce” – mówi Sylwia Romańczak, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Celem konkursu „Solidarna Szkoła” było uhonorowanie szkół, które od 25 lutego do 15 września 2012 r. zebrały największą ilość środków w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja” (dawniej program stypendialny „Solidarni”). W trakcie konkursu przedstawiciele szkół mogli uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach i konsultacjach oraz korzystać z porad pracowników Fundacji na temat pozyskiwania środków. Wszystkie szkoły mogły otrzymać również puszki kwestarskie, ulotki, plakaty oraz inne materiały niezbędne do zorganizowania zbiórki pieniędzy. Każdego miesiąca publikowana była lista szkół, które brały udział w konkursie oraz wysokość środków przez nie zgromadzonych, dzięki czemu uczestnicy konkursu mogli na bieżąco śledzić swoją pozycję. W ramach konkursu „Solidarna Szkoła” zorganizowana została również masowa akcja „Wiosną stypendia rosną”, która miała miejsce w dniach 21-25 marca 2012 r. Uczniowie z 35 szkół z całej Polski zorganizowali w tym samym czasie kwesty na terenie swoich miejscowości i parafii. Łącznie przez pięć dni zebrano ponad 12 tys. zł.

Program „Stypendia św. Mikołaja” został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja, by budować więź między uczniami i absolwentami szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Absolwenci i społeczność lokalna fundując stypendium w wybranej szkole, dają ich obecnym uczniom  szansę – na dalszą edukację i spełnienie marzeń.

Partnerem programu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. oraz Polska Telefonia Cyfrowa.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej http://stypendia.mikolaj.org.pl oraz www.mikolaj.org.pl

 

Pobierz informację prasową w formacie word lub pdf.
Informacja prasowa w formacie word.
Informacja prasowa w formacie pdf.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Misiecka, Jacek Dąbrowski, Marek Wiśniewski

GENESIS PR

Tel. (22) 327-1690, (607) 373-273

Genesis PR realizuje działania na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja bezpłatnie.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja