Pomóż teraz

Konkurs Funduszu Edukacyjnego 2013/2014 rozpoczęty

Poniedziałek, 11 Marzec 2013 09:38:58
Dla mediów » Informacje prasowe » Konkurs Funduszu Edukacyjnego 2013/2014 rozpoczęty

Dzięki kolejnej edycji kampanii Grunt to Rodzina ponad 150 tysięcy złotych zasiliło konto Funduszu Edukacyjnego. Pozyskane środki Fundacja Świętego Mikołaja po raz 9. przeznaczy na przedsięwzięcia rehabilitacyjne i edukacyjne dla dzieci z rodzinnych domów dziecka. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać do 29 marca 2013 roku.


Tegoroczna edycja konkursu adresowana jest do rodzinnych domów dziecka oraz stowarzyszeń i fundacji współpracujących z wychowankami tych domów. Wnioski konkursowe zostaną najpierw ocenione przez zespół Fundacji Świętego Mikołaja, a następnie rozpatrzy je komisja składająca się ze specjalistów oraz osób zaangażowanych w działalność na rzecz rodzicielstwa zastępczego. Fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie inicjatyw związanych z wyrównywaniem szans edukacyjnych dzieci: zajęć wyrównawczych, nauki języków obcych oraz zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Wnioski można składać od 11 do 29 marca (decyduje data stempla pocztowego).

 

„Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy wyciągnąć rękę w stronę tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Dzięki środkom przekazanym na konto Fundacji Świętego Mikołaja, niejedno dziecko otrzyma pomoc, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Zniwelowanie problemów rozwojowych i braków w kształceniu nie jest łatwe, ale dzięki inicjatywom rehabilitacyjnym i edukacyjnym dzieci dostają szansę, żeby odmienić swoją przyszłość. Zachęcamy rodzinne domy dziecka oraz związane z nimi fundacje i stowarzyszenia do startowania w konkursie.” – mówi Kinga Najkowska, koordynator Funduszu Edukacyjnego.

 

 Więcej informacji znajdą Państwo w załączonej informacji prasowej. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.


POBIERZ INFORMACJE PRASOWĄ W FORMACIE WORD

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ W FORMACIE PDF

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja