Pomóż teraz

Kolejne Stypendia św. Mikołaja przyznane!

Czwartek, 14 Marzec 2013 09:37:44
Dla mediów » Informacje prasowe » Kolejne Stypendia św. Mikołaja przyznane!

Po raz kolejny przyznaliśmy stypendia edukacyjne w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. Z nowych stypendiów przyznanych u progu semestru letniego 2012/2013 może cieszyć się dokładnie 100 uczniów ze wszystkich polskich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. Najwięcej stypendiów, bo aż 22, otrzymała młodzież ze szkół w województwie śląskim. Dzięki stypendiom młodzież z niezamożnych rodzin uzyska możliwość rozwoju swoich pasji i realizacji marzeń. Partnerami programu stypendialnego w semestrze letnim 2012/2013 są: firma kosmetyczna PAT&RUB by Kinga Rusin oraz Fortum Power and Heat Polska, spółka z branży ciepłowniczej.

 

Fundacja Świętego Mikołaja od lat stara się wesprzeć pomocą finansową dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin. Trudna sytuacja materialna uniemożliwia wielu zdolnym uczniom na rozwój niespotykanych talentów lub zainteresowań naukowych. Przy nieocenionym wsparciu darczyńców pomagamy im w realizowaniu przeróżnych pasji. Jesteśmy przekonani, że jest to inwestycja, z której skorzystają nie tylko nagrodzeni stypendiami uczniowie, ale – prędzej czy później – całe społeczeństwo – mówi Sylwia Romańczak, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Uczniowie otrzymujący wsparcie w ramach programu Stypendia św. Mikołaja wyróżniają się zdolnościami w różnorodnych dziedzinach – przedmiotach ścisłych, humanistycznych, sportowych, muzycznych i artystycznych. Działają też społecznie. Małgorzata, która została jednym z trojga laureatów na Dolnym Śląsku, osiąga liczne sukcesy sportowe w dziedzinie szermierki. Z powodzeniem trenuje także taniec. Co istotne, znajduje przy tym czas na podejmowanie aktywnych działań na rzecz swojej szkoły. Z kolei Natalia – stypendystka z woj. łódzkiego – jest uczennicą szkoły muzycznej. Kształci się w grze na altówce i fortepianie. Jest również uzdolniona plastycznie i sportowo.

 

Program Stypendia św. Mikołaja został stworzony przez naszą Fundację, by budować więź między uczniami i absolwentami szkół. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Absolwenci, społeczność lokalna i firmy fundują stypendia w wybranej szkole. Stypendystami programu Stypendia św. Mikołaja mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl.

 

Fortum wspiera zdolna młodziez ze Slaska

Stypendia sw. Mikolaja - PAT&RUB wspiera zdolna mlodziez z wojewodztwa mazowieckiego

Na Podkarpaciu i w Malopolsce przyznano kolejne Stypendia sw. Mikolaja

12 uczniow z wojewodztwa lodzkiego otrzyma Stypendia sw. Mikolaja

W wojewodztwach lubelskim i swietokrzyskim przyznano kolejne Stypendia sw. Mikolaja!

W wojewodztwach polnocnych przyznano kolejne Stypendia sw. Mikolaja!

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja