Pomóż teraz

Gala Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja już 5 grudnia

Piątek, 1 Grudzień 2017 06:13:48
Aktualności » Gala Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja już 5 grudnia

Już 5 grudnia odbędzie się finał 6. edycji konkursu Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja. Podczas gali poznamy najbardziej zaangażowane społeczne szkoły programu Stypendia św. Mikołaja i wręczymy nagrody zwycięzcom. Uroczystość odbędzie się pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Konkurs Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów. W ramach konkursu szkoły organizują szereg akcji, polegających na przeprowadzeniu zbiórek w postaci kwest, licytacji, sprzedaży cegiełek, loterii, kiermaszów, z ktorych środki zasilają fundusz stypendiany szkoły.

 

 

Tylko w zeszłym roku w konkursie wzięło udział 75 szkół, które łącznie zebrały one 139 tys. złotych, czyli aż o 48,4 tys. zł. więcej niż w roku ubiegłym. 

 

 

Gala, jak co roku, odbędzie się w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Warszawie, gdzie już 5 grudnia poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. W ramach konkursu uhonorowanych zostanie łącznie 12 szkół, w 4 kategoriach. Podczas uroczystości przedstawione zostaną najważniejsze osiągnięcia programu w ostatnim roku szkolnym i zaprezentowane umiejętności wybranych uczniów wspieranych przez fundację.

 

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja