Pomóż teraz

Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

Sobota, 30 Wrzesień 2017 10:00:44
Kim jesteśmy? » Archiwum św. Mikołaja » Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

Podsumowanie programu stypendialnego IKEA FAMILY "Na Rodzinę Można Liczyć"

 

Program stypendialny „Na Rodzinę Można Liczyć” współtworzyła Fundacja Świętego Mikołaja oraz pracownicy i klienci sklepów IKEA. Co roku, przez wybrany okres, za każde okazanie karty IKEA FAMILY przy kasie, firma przekazywała 50 groszy na stypendia. Przez 5 lat trwania programu uczniowie otrzymali wsparcie o łącznej kwocie przekraczającej milion złotych.

 

Szkoły, które brały udział w programie, mogą kontynuować działalność stypendialną w roku szkolnym 2017/2018 w ramach programu Stypendia św. Mikołaja.

 

 Fot. Małgorzata Rutkiewicz 


Kiedy ponad 5 lat temu tworzyliśmy program wsparcia dla młodzieży w Polsce, chcieliśmy przede wszystkim pomagać finansowo. Wiele zdolnych dzieci, szczególnie w mniejszych miejscowościach, najzwyczajniej potrzebowało środków do tego, by się rozwijać - pojechać na obóz sportowy, kupić instrument, na którym grają, zapisać się na kurs fotograficzny, o którym zawsze marzyli. W miarę prowadzenia kolejnych edycji, program zmieniał się w kierunku wspierania i rozwijania lokalnych liderów społecznych – młodych ludzi, którzy dzięki swojej pasji i zaangażowaniu potrafią zainspirować i porwać innych do wprowadzania zmian – podsumowuje Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, IKEA Retail w Polsce.

 

 

Ideą programu była budowa aktywnego społeczeństwa obywatelskiego, w tym wsparcie uzdolnionej i wrażliwej społecznie młodzieży. Uczniowie, dzięki stypendiom, mogli realizować swoje pasje, rozwijać talenty i zdobywać nowe umiejętności, jednocześnie inspirując innych do zmiany swojego otoczenia na lepsze. W efekcie brali udział w zajęciach dodatkowych oraz realizowali się jako liderzy lokalnych projektów społecznych.

 

Fot. Małgorzata Rutkiewicz

 

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” jest niezwykły, ponieważ łączył wielu pozornie obcych sobie ludzi. W jego realizację zaangażowali się pracownicy firmy IKEA, klienci sklepu, fundacja oraz szkoły i nauczyciele. To niesamowite jak wiele dobrego może zdziałać w swojej okolicy ambitna młodzież, jeśli tylko otrzyma szansę i wsparcie – dodaje Joanna Paciorek, wiceprezes Fundacji Świętego Mikołaja.

 

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja