Pomóż teraz

Fundacja Świętego Mikołaja nagrodziła Solidarne Szkoły

Wtorek, 6 Grudzień 2016 22:51:39
Dla mediów » Informacje prasowe » Fundacja Świętego Mikołaja nagrodziła Solidarne Szkoły

Fundacja Świętego Mikołaja nagrodziła Solidarne Szkoły


6 grudnia podczas gali „Solidarna Szkoła 2016” pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy, Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła placówki, które wykazały się największym społecznym zaangażowaniem. Nagrody otrzymały szkoły, które w ramach programu Stypendia św. Mikołaja, zebrały najwięcej środków na rozwój utalentowanych uczniów.


- Jestem pod niezmiennym, dużym wrażeniem zaangażowania się młodych ludzi w sprawy swoich szkolnych koleżanek i kolegów. Program Stypendia św. Mikołaja pozwala tę pozytywną energię wyzwolić i pomóc tym uczniom, którzy bez takiego wsparcia mieliby mniejszą szansę na rozwój osobisty, realizowanie różnych pasji czy podjęcie nauki na wymarzonych kierunkach studiów – pisze w liście do uczestników gali Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

 

W tegorocznej edycji konkursu „Solidarna Szkoła” organizowanego w ramach programu Stypendia św. Mikołaja udział wzięło 75 szkół z całej Polski. Łącznie zebrały one 139 tys. złotych, czyli aż o 48,4 tys. zł. więcej niż w roku ubiegłym. Placówki, które zgromadziły na swoich stypendialnych kontach najwyższe kwoty, oprócz wyróżnienia, otrzymały również nagrody ufundowane przez darczyńców.

 

 - To prawdziwa duma, móc nagradzać za solidarność. Każdego dnia jesteśmy świadkami jak drobne gesty zamieniają się w wielkie czyny, dzięki którym zdolni uczniowie w każdym zakątku Polski otrzymują szansę, aby rozwijać swój talent. Solidarna Szkoła to ludzie – nauczyciele, uczniowie, wolontariusze skupieni wokół wspólnej idei, którą jest społeczna odpowiedzialność. To dzięki Wam spełniają się marzenia tych młodych ludzi, którzy zasługują, aby pomóc im osiągnąć w życiu jak najwięcej – mówi Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Podczas gali Fundacja Świętego Mikołaja ogłosiła laureatów w czterech kategoriach. Wśród szkół  ponadgimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem, które zgromadziło na stypendia 11 631,30 zł. Wyróżnienia otrzymały Liceum Ogólnokształcące w Lipnie (7 063,71 zł) oraz Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Agrobiznesu w Klementowicach (5 563,11 zł).


W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Ustrzykach Dolnych, które zebrało 10 731,30 zł. Na drugim miejscu znalazło się Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy (3 704,80 zł), a na trzecim Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli (3258,11 zł).


II Liceum Ogólnokształcące w Końskich z kwotą 10 707,62 zł zajęło I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Na drugim i trzem miejscu uplasowały się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku (7 057,80 zł) i I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie (2 800 zł).


Spośród szkół podstawowych i gimnazjów w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców najlepsze okazało się Gimnazjum Publiczne nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, któremu udało się zgromadzić 4 951,50 zł. Wyróżnienia otrzymały Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie (4 286,75 zł) oraz Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej (4 030 zł).


- Gratulujemy zwycięzcom. Jest nam niezmiernie miło, że z roku na rok przybywa szkół, które tak chętnie włączają się w program stypendialny naszej fundacji. Rośnie liczba szkół, a zatem zwiększa się też liczba stypendiów, które pozwalają nam odkrywać nowe talenty. Dziękujemy szkołom za zaangażowanie i determinację, ale przede wszystkim dziękujemy tym wszystkim, którzy wpierają naszą inicjatywę, bo wierzymy, że pomagając zdolnym i potrzebującym uczniom budujemy ich przyszłość - dodaje Dariusz Karłowicz.

 

Dotychczas w ramach programu Fundacji Świętego Mikołaja przyznała 2309 stypendiów o łącznej wartości 2,7 mln zł. Tylko w tym roku szkolnym pomoc otrzyma 332 stypendystów ze 122 szkół w całej Polsce. 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja