Pomóż teraz

Co robimy w Aleppo?

Poniedziałek, 28 Maj 2018 13:15:55
Aktualności » Co robimy w Aleppo?

Zbliżają się wakacje i bardzo zależy nam, aby i w tym czasie objąć dzieci z Aleppo wsparciem i zapewnić im bezpieczne miejsce do zabawy i rozwoju. Przygotowujemy się do „Lata w mieście ze św. Mikołajem” – dzieci będą mogły wziąć udział w całodniowych zajęciach w różnych miejscach na terenie całego miasta.

 

Otwieramy młodzieżowy klub szachowy (szachy są bardzo popularne w Syrii), świetlice, w których codziennie będą odbywać się przeróżne zabawy, gry, książki, zajęcia sportowe, muzyczne i edukacyjne. W najbliższym czasie odbędą się też organizowane pod naszym patronatem i przy naszym wsparciu przeróżne konkursy i zawody dla dzieci i młodzieży. Robimy wszystko, by dzieci, które doświadczyły koszmaru wojny mogły jak najszybciej powrócić do normalności, bawić się i uczyć, tak jak ich rówieśnicy w Polsce.

 

 

Jesteśmy w trakcie odbudowy boiska (właśnie skończyło się usuwanie min i niewypałów z tego terenu), przed nowym rokiem szkolnym odbędzie się też remont trzech sal przedszkolnych. Pracujemy bardzo intensywnie, nie zapominając też o potrzebujących studentach.

 

Pomoc dzieciom i młodzieży w Aleppo jest możliwa jedynie dzięki Państwa hojności, za którą ogromnie dziękujemy!

 

Prosimy o darowizny. Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta: BZ WBK 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999 z dopiskiem: „darowizna na Dzień Dziecka”. Tylko dzięki Państwa otwartym sercom będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom. Dziękujemy za każdą wpłatę.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja