Pomóż teraz

Chevron i Fundacja Świętego Mikołaja fundują stypendia dla najzdolniejszych!

Czwartek, 21 Sierpień 2014 12:07:08
Dla mediów » Informacje prasowe » Chevron i Fundacja Świętego Mikołaja fundują stypendia dla najzdolniejszych!

Warszawa, 21 sierpnia 2014

 

Chevron i Fundacja Świętego Mikołaja fundują stypendia dla najzdolniejszych!


Chevron Polska Energy Resources Sp. z o.o. – jedna z firm poszukujących złóż gazu ziemnego z łupków w Polsce – podjęła współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja. Firma ufunduje ok. 40 rocznych stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży z terenu Zamojszczyzny. Współpraca odbywa się w ramach programu Stypendia św. Mikołaja, którego celem jest zbiórka funduszy przeznaczanych na wsparcie zdolnych i aktywnych społecznie uczniów z niezamożnych rodzin.


Stypendia na rok szkolny 2014/15 zostaną przyznane w regionie, w którym Chevron Polska prowadzi obecnie działalność na terenie Polski. Najwięcej stypendiów ufundowanych przez Chevron Polska trafi do Zamościa, gdzie wsparcie przyznane przez Fundację Świętego Mikołaja otrzymają uczniowie liceów i techników. Wśród stypendystów znajdą się także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w Miączynie, Zawadzie, Suścu, Grabowcu i Leśniowicach. Kwoty rocznych stypendiów wynosić będą od 1 200 do 1 500 zł.

 

Chevron Corporation jest jednym z wiodących na świecie zintegrowanych przedsiębiorstw energetycznych, którego spółki zależne prowadzą działalność na całym świecie. W marcu 2014 roku Chevron Polska nawiązał współpracę z PGNiG w celu poszukiwania gazu ziemnego z łupków w Polsce podpisując umowę dotyczącą współdziałania oraz udziału w wykonaniu odwiertu poszukiwawczego.

 

Wspólnie z firmą Chevron szukamy najzdolniejszej młodzieży, która chce rozwijać swoje talenty i pasje. W procesie przyznawania stypendiów bierzemy pod uwagę nie tylko dochody w rodzinie, ale też średnią ocen, wyjątkowy talent oraz zaangażowanie społeczne kandydata. Dodatkowo wśród uczniów będących na wyższych szczeblach edukacji będziemy szczególnie poszukiwali tych, którzy są uzdolnieni matematycznie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że naszą inicjatywę wspiera tak renomowana firma jak Chevron. Mamy nadzieję, że wspólna troska o młode talenty pozwoli rozwinąć skrzydła niejednemu zdolnemu uczniowi” – mówi Karolina Błaszczyk z Fundacji Świętego Mikołaja.­


„Edukacja jest głównym obszarem współpracy z lokalnymi społecznościami w miejscach, w których Chevron prowadzi działalność. Cieszymy się, że możemy wspierać edukację w Polsce, zwłaszcza w zakresie inżynierii i nauk ścisłych – mówi Gilbert Ankenbauer, dyrektor Chevron Polska.

 

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl.

 

Pobierz informację prasową
w formacie word
w formacie pdf

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja