Caritas Polska, samotne matki, Bóg się rodzi Pomóż teraz

Caritas Polska. Akcja pomocy samotnym matkom.

Sobota, 31 Styczeń 2004 23:00:00
Kim jesteśmy? » Archiwum św. Mikołaja » Caritas Polska. Akcja pomocy samotnym matkom.
Obrazek


Ideą projektu realizowanego wspólnie z Caritas Polska było zwrócenie uwagi na problemy samotnych matek oraz zbiórka pieniędzy na rzecz domów samotnych matek. Problem samotnego macierzyństwa to jedna z najbardziej palących kwestii dotykających społeczeństwa, a jednocześnie rzadko zauważana medialnie. W domach samotnej matki co roku około 1100 kobiet szuka schronienia przed biciem, biedą, alkoholem i brakiem akceptacji ze strony najbliższych.

Kampania w mediach trwała od 15 grudnia 2003 r. do końca stycznia 2004 r. W ramach kampanii został wyprodukowany film dokumentalny „Przystań” (reż. Grzegorz Górny, czas: 20”), który bezpłatnie udostępniono stacjom telewizyjnym.Produkcja spotu: Wojciech Kliczka


W wyniku prowadzonych przez nas działań ukazało się kilkadziesiąt publikacji w prasie, radio i telewizji. Ukazały się setki spotów reklamowych i w efekcie udało się nam zebrać ponad 89 000 PLN.


Dziękujemy!

-----

Podsumowanie kampanii: zobacz


Prace analityczne, w tym badania socjologiczne, zrealizowane we współpracy z firmą badawczą SMG/KRC a Millward Brown Company: zobacz.

Ogólnopolskie badania przeprowadzono na reprezentatywnej próbie pensjonariuszek domów samotnej matki oraz z kierownikami placówek. Badanie ilościowe poprzedzone zostały pilotażem jakościowym: zobacz (pdf 800kb).

Raport z badania postrzegania kampanii: zobacz

-----


Więcej informacji o Caritas Polska: www.caritas.pl

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja