Pomóż teraz

Akademia Liderów

Co robimy? » Projekty » Akademia Liderów

 

Znamy autorów najlepszych pomysłów na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach najnowszej edycji Akademii Liderów.

 

 

Jesteśmy dumni, że tyle aktywnych i zaangażowanych społecznie osób zgłosiło chęć udziału w naszym projekcie. Wasze pomysły czytaliśmy z zapartym tchem. Finalnie komisja wybrała spośród wszystkich osób, które nadesłały zgłoszenia 30 liderów – autorów najlepszych naszym zdaniem pomysłów. Wśród nich, 7 osób w kategorii projekty społeczne i 23 w kategorii projekty historyczne, które zostaną dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

 

Lista zakwalifikowanych uczestników Akademii dostępna jest również na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do Akademii Liderów wezmą udział w bezpłatnym 10-dniowym wakacyjnym wyjeździe i otrzymają roczne stypendium na rozwój swoich talentów!

 


Zobacz relację ze Szkoły Zimowej poprzedniej edycji Akademii Liderów:

 

„Akademia Liderów była niesamowitym doświadczeniem, nauką jak planować, organizować, współpracować z innymi. To była jedna długa lekcja zmieniania świata. Była nie tylko nauką „jak”, ale motywacją, że warto i że to ma sens.”  Piotrek, 17 lat,  zrealizował projekt: OTK czyli jak odkrywamy tajemnice konecczyzny.

 

Akademia Liderów jest inicjatywą wzmacniającą wśród młodzieży poczcie sprawczości, przekonanie, że to od nich zależy, jak będzie wyglądała ich lokalna społeczność i świat dookoła. To także ważna lekcja najważniejszych elementów przywództwa: brania odpowiedzialności, budowania wizji, skupiania wokół niej innych ludzi i działalność na rzecz bliźnich. Najbardziej cenne jest to, że młodzi ludzie realizując własny projekt społeczny uczą się tego wszystkiego w praktyce i działaniu, a nie zamknięci w czterech ścianach szkoły lub uczelni. 

 

Zobacz relację z projektów społecznych zrealizowanych przez uczestników Akademii Liderów:

 

 

To, co wyróżnia Akademię od innych tego typu inicjatyw jest możliwość otrzymania indywidualnego wsparcia tutora, którego zadaniem jest w stanie nie tylko doradzić w kwestii realizowanego przez uczestników projektu, ale również uczynić z niego pretekst do wydobycia potencjału danej osoby.

 

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to kilka elementów m.in. Szkoła Letnia, podczas której uczestnicy odbywają szkolenia i warsztaty z zakresu zarządzania projektami a także z podstaw teorii wiedzy obywatelskiej. Zdobytą wiedzę mają okazję wykorzystać w praktyce podczas kolejnego etapu projektu, tkórym jest realizacja własnych projektów społecznych pod okiem tutorów.

 

Zobacz relację z projektów historycznych zrealizowanych przez uczestników:

 

Co sądzą o Akademii jej uczestnicy?

 

Iwona, 18 lat, zrealizowała projekt: Reedukacja i zapobieganie wykluczeniu społecznemu.

„Akademia Liderów to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. To tutaj nauczyłam się wiele rzeczy  o sobie, zdobyłam mnóstwo nowych doświadczeń i poznałam niesamowitych ludzi, a Pogoria to cudowne zwieńczenie, ale i początek nowych przygód i wydarzeń w moim życiu. Dziękuję za możliwość bycia uczestnikiem Akademii i poznania Was. Trzy najważniejsze dla mnie rzeczy: niezwykli ludzie, niesamowita przygoda, wsparcie i siła.”

 

Lidia, zrealizowała projekt: Przez zabawę do nauki.

"Akademia Liderów jest dla mnie szansą na zmianę własnego otoczenia. Mogłam zrobić coś dla innych. Poznawałam siebie, swoje słabe i mocne strony, ale też wiem na kim mogę w przyszłości polegać. Teraz już wiem, że praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i spełnienia oraz zauważyłam, że dzieci świetnie się ze mną bawią :)  Takie przedsięwzięcia są potrzebne. Musimy być otwarci na różne problemy i potrzeby. W dzisiejszym świecie to bardzo ważne."

 

Weronika, zrealizowała projekt: Bajeczna współpraca.

"Akademia Liderów była dla mnie doświadczeniem życiowym, nauczyła mnie jak radzić sobie z problemami, które napotykamy na drodze. Nauczyłam się planowania, współpracy z rówieśnikami, cierpliwości, a także odpowiedzialności. Pokazała mi, ze warto walczyć o swoje, a także pomagać innym, gdyż to jest ważne. Warto spełniać swoje marzenia. Dała mi szansę na rozwój siebie – dzięki Akademii stałam się bardziej śmiała. Zawarłam znajomości na całe życie. Dziękuję."

 

Ania, zrealizowała projekt: Zawalcz o nowy start.

"Akademia liderów to najlepszy czas tegorocznych wakacji ! Nauczyłam się słuchać innych, a także poznałam wielu bardzo inspirujących ludzi, dzięki którym dziś wiem, że wszystko co chce osiągnąć jest na wyciągnięcie ręki. 2. Dzięki Akademii i mojemu projektowi nauczyłam się, że we wszystkim co się robi, najważniejsza jest determinacja i cel, dla którego to robimy. Ważne jest czerpanie z tego radości i ważne jest to, żeby robić to razem :) Ważne dla mnie jest również poczucie tego, że pomimo młodego wieku mogłam znaleźć coś, co być może kiedyś zmieni czyjeś życie… Bo moje już zmieniło."

 

 

Więcej na stronie Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. i na www.facebook.com/AkademiaFSM.

 

Partnerzy Akademii Liderów:

 

Projekt "Młodzi przewodnicy przez dzieje - historia Polski oczami młodych liderów" dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra"

 


Projekt współfinansowany ze środków pozyskanych od słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radiaw ramach akcji "Święta bez granic 2016"

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja