Pomóż teraz

„Mama w pracy” – mamy prezent na Dzień Matki

Poniedziałek, 23 Kwiecień 2018 14:30:04
Aktualności » „Mama w pracy” – mamy prezent na Dzień Matki

Jak połączyć pracę z byciem mamą? Czy można rozwijać się zawodowo mając dziecko? A czwórkę? Odpowiedzi warto poszukać w książce „Mama w pracy” Joanny Paciorek – współzałożycielki Fundacji Świętego Mikołaja, a prywatnie mamy czwórki dzieci. Premiera książki odbędzie się w przeddzień Dnia Matki, czyli 24 maja podczas spotkania autorskiego z Joanną Paciorek.

 

Joanna Paciorek z lekkością pisze o łączeniu macierzyństwa z pracą w międzynarodowej korporacji i początkach Fundacji Świętego Mikołaja. Pisze o wyborach, tych dużych i tych codziennych, z których składa się życie mamy czwórki dzieci. Tekst książki to blog pisany na przestrzeni kilku lat na portalu teologiapolityczna.pl.

 


 

 - O czym pisałam? O wszystkim, co składa się na codzienne życie pracującej mamy. O chwilach błahych i sprawach ważnych. O porankach, wieczorach, drodze do pracy i zwykle zbyt późnych powrotach. O rozmowach z dziećmi przy rodzinnym stole i o spotkaniach w pracy przy stole konferencyjnym. O życiu i o śmierci. I wreszcie o oczekiwaniu na moją córeczkę. To dzięki niej ścieżka kariery zaprowadziła mnie z dyrektorskiego stanowiska w międzynarodowej korporacji do domu. Do domu, gdzie mogę być żoną i mamą czwórki dzieci – pisze autorka o swojej książce we wstępie.

 

Wydanie zyskało już pierwsze pochlebne opinie osobistości ze świata kultury i biznesu - "Mama w pracy" to ciekawa, prawdziwa historia nie tylko dla każdej z nas – kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy nie zawsze do końca zdają sobie sprawę, jakiego wysiłku wymaga od nas codzienne życie. Autorka nie tylko daje nadzieję, że nie trzeba rezygnować z żadnej z ról, by być szczęśliwą kobietą, ale także, w ciekawy sposób przedstawia codzienność  pracującej mamy – zadowolonej z własnego życia – pisze dr Ireny Eris.


Mama w pracy z przesłaniem

Każdy ma szansę wesprzeć wydanie książki „Mama w pracy”. Na stronie http://www.teologiapolityczna.pl/mama trwa akcja crowdfundingowa. Każdy darczyńca, który weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w dowolnej wysokości, zostanie wymieniony z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki. Darowiznę można wpłacić także w imieniu swojej mamy i w ten sposób zrobić jej dodatkowy prezent na Dzień Matki. Całkowity przyszły dochód ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Oficjalna premiera książki odbędzie się w dniu 24 maja podczas spotkania autorskiego z Joanną Paciorek, które odbędzie się w Fundacji Świętego Mikołaja przy ul. Koszykowej 24/7 w Warszawie.

 

Joanna Paciorek  jest wiceprezesem i dyrektorem Fundacji Świętego Mikołaja, którą wraz z Dariuszem Karłowiczem założyła i prowadzi od 20 lat. Jest członkiem redakcji rocznika filozoficznego Teologia Polityczna i zarządza wydawnictwem Teologii Politycznej. Przez kilkanaście lat pracowała jako menedżer w międzynarodowej korporacji finansowej, a wcześniej w agencji reklamowej i fundacjach. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasją jest żeglarstwo morskie i górskie wędrówki. Mama czwórki dzieci.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja